lezecká stěna Pardubice

Rádi se s Vámi setkáme na Lezecké stěně Pardubice - Na Olšinkách, která se nachází v nově zrekonstruované budově Sokola (adresa: Jiráskova 29, Pardubice). Vstup na horolezeckou stěnu není hlavní vchodem sokolovny ale horolezci mají svůj vlastní vstup v zadní části budovy u řeky Chrudimky(z ulice Tyršovo nábřeží).

Lezecká stěna, která "vyrostla" v pardubické sokolovně bude vůbec první stěnou svého druhu v Pardubicích. Plocha stěny je cca 400 metrů čtverečních, minimální ale i maximální výška je 12m. Stěna je složena z několika typů profilů, přičemž 50% tvoří profily kolmé a mírně převislé, samozřejmě nechybí ani profily pro děti nebo výkonnostní lezce. Zkrátka a dobře si na naší stěně zaleze opravdu každý. Zárukou kvality lezecké stěny je určitě její výrobce, kterým byla firma TR-Walls vyrábějící největší lezecké stěny v ČR ale i v zahraničí (např. Lezecké centrum SmíchOFF).

Navštívit můžete také oddělenou BOULDER místnost, která má plochu cca 150 metrů čtverečních a výšku 4,5m, vybavena bude také posilovací campus deskou. A stane se tak ideálním tréninkovým místem pro výkonnostní lezce nebo vynikajícím zázemím pro děti v lezeckých kurzech.

Na stěně máme k dispozici více než 3500 chytů od 4 světových značek - Bleaustone, Lapis, X-cult a Samsara.

Cesty staví zkušení a snaživí stavěči pravidelně jezdí Vilda Chejn, dále staví Honza, Martin, Pítrs, Tomáš Doubravský.

Vše o otevírací době a vstupném naleznete na záložce Otevírací doba